Cenník

Čo by ste mali vedieť:

  • Materiál: Suchý pastel je prašná farba podobná kriede, ktorá je veľmi jemná. Farby sa miešajú priamo na papieri prekrývaním vrstiev jednotlivých farieb. Jeden obraz pozostáva približne zo 6 vrstiev suchého pastelu. Proces kresby portrétu je preto niekoľkonásobne časovo náročnejší ako pri čierno-bielom portréte. Keďže sa farby na podklade musia vrstviť, spotrebuje sa tak viac materiálu, ako pri čierno-bielej kresbe.
  • Podklad: Na kresbu suchým pastelom sa používa ako podklad abrasívny štruktúrovaný papier, ktorý je špeciálne vyrobený pre túto techniku. Keďže sme na Slovensku, takéto papiere tu nezoženieme. Najbližšie sa dajú objednať z Rakúska alebo Anglicka. Doba dodania od objednávky je pár dní, no papiere mám väčšinou skladom.
  • Rámovanie: Na záver sa portrét musí zarámovať, pretože akýkoľvek kontakt s iným predmetom by poškodil kresbu. Niektorým zákazníkom stačí zasklenie v klip-ráme, čo je finančne menej náročné. Profesionálne kresby pastelom (či uhlíkom) sa však rámujú s paspartou – vnútorným rámom, ktorý je medzi sklom a kresbou. Vďaka pasparte sa zabráni kontaktu obrazu so sklom, a tak môžete obraz vybrať z rámu bez toho, aby sa Vám otlačil na sklo. Ak máte záujem o profesionálne rámovanie s paspartou, výjde Vás to na cca 40€. Obyčajné klip-rámy stoja okolo 10€.
  • Poštovné a balné: V rámci SR preferujem osobný odber. Môžeme sa stretnúť v BA (cez víkend), BB, ZA alebo PD. Môžem Vám obraz poslať aj poštou, balím ho do bublinkovej fólie a kartónu. Cena za balík na poštu do 2kg so špeciálnym obsahom (sklo) stojí 4.70€. Zásielka príde do 2 dní od odoslania. Do zahraničia je to cca 13€ a dodanie je do jedného týždňa.

Časová náročnosť:

  • Doba nakreslenia jedného portrétu je približne 3-5 dní
  • Dodanie zarámovaného obrazu je cca 10 dní (netýka sa klip-rámu)
  • Doručenie 2-7 dní (Slovensko+Európa)

Cenník:

Formát / počet osôb na portréte1 osoba 2 osobyPríplatok za ďalšiu osobuPortrét zvieratka
A530 €40 €+ 7 €15 €
A445 €50 €+ 12 €25 €
A365 €80 €+ 20 €40 €
A2120 €150 €+ 30 €55 €

 

Čiernobiele portréty

Salvador Dalí (kreslené prírodným uhľom), Donald Trump (kreslené grafitovou ceruzkou)

Farebné ceruzky

Suchý pastel