Portrét Ed Sheeran, spontánny realizmus

Pozvánka: III. Maliarske sympózium, Bojnice

Tretie sympózium v Bojniciach

Bojnice budú žiť umením. Cez víkend 14.-15. júla 2018 sa totiž uskutoční III. Maliarske sympózium na Hurbanovom námestí v Bojniciach. V lipovej aleji budú umelci maľovať naživo, môžete si pozrieť, ako vznikajú novodobé umelecké diela. Ide o iniciatívu Dušana Maliarika, ktorý už po tretí rok organizuje toto sympózium. Minulý rok bola téma „Zviera“, tento rok je téma voľná. Na záver sympózia budú diela vystavené v Dome kultúry (Kultúrnom centre Bojnice), v prípade pekného počasia na záhrade mestskej knižnice v Bojniciach.

Mňa v Bojniciach uvidíte v sobotu 14.7. Budem maľovať na plátna v štýle „spontánny realizmus“. Moje diela budú predajné priamo na mieste, ale môžete si objednať aj vlastný motív na emailovej adrese info@ivankaelde.com.

Spontánny realizmus

„Spontánny realizmus je abstraktné umenie, ktoré je vytvorené na základe realistického obrazu, no s použitím rôznych farebných schém a ťahov štetca, ktoré nie sú prítomné v pôvodnom realistickom obraze. Inými slovami, ide o prebudovanie reality substrakciou detailov a použitím neprirodzenej farebnej schémy.“ Typickými predstaviteľmi spontánneho realizmz v súčasnom umení sú francúzka Francoise Nielly, rakúšan Voka, ruska Mari Dein či kanaďan Andrew Salgado. Moje diela v tomto štýle nájdete v galérii pod článkom 🙂

Bojnice Dizajn Town

Počas tohto víkendu sa v Bojniciach uskutoční aj Dizajn Town, trh so slovenskými značkami, hand-made výrobkami a dizajnérmi. Webstránka Dizajn Townu Vás odkáže aj na svoj facebook a instagram profil a nájdete tam fotky z minulého roka. Vtedy ste v stránkoch s vecičkami mohli vidiť napríklad ivitko – ktorá robí vaky košeláky, musk – s prírodnou kozmetikou,  luloface – s predmetmi s industriálnym dizajnom, či snowflakeclothing – slovenskú značku oblečenia. Okrem toho ste si mohli vypočuť diskusiu o slovenských značkách a na záver si vychudnať afterparty.

Som veľmi zvedavá, kto príde na III. maliarske sympózium a Dizajn Town tento rok. Teším sa – najmä na tú kreatívnu atmosféru a kopec inšpirácie. Nezabudnite si dobiť peňaženku 😀 a prísť už tento víkend do Bojníc!

Portrét Ed Sheeran, spontánny realizmus

Galéria k článku

Bojnice Dizajn Town Plagát Bojnice maliarske sympóziumAutoportrét Ivanka Eldé. spontánny realizmusspontánny realizmus, Elisa portréty, spotnánny realizmus spontánny realizmus Anton

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *