Vystavujem v Amerike – Rennaissance in Pastel 2018, Connecticut

Vystavujem v Amerike. Jeden môj obraz zo série Vivaldiho husle bude vystavený na spoločnej výstave v Art Gallery na UConn v meste Stamford, v americkom štáte Connecticut.

Rennaissance in Pastel je každoročná súťaž organizovaná spoočnosťou pastelistov v štáte Connecticut. Do súťaže sa môžu zapojiť medzinárodní umelci, ktorí tvoria suchým pastelom. Tento rok sa zúčastnilo výberu 153 umelcov spolu s 330 dielami. Spomedzi nich vybrala porota aj jedny husle zo série Vivaldiho husle. Výstava v Art Gallery v Stamforde potrvá od 18. októbra do 17. novembra. Recepcia pre umelcov bude 3. novembra, ak sa mi podarí získať víza, v novembri pôjdem do Connecticutu.

Víťazov minulých ročníkov a viac informácií o Pastel Society Connecticut nájdete na ich webstránke http://www.ctpastelsociety.org/

Prečo to vôbec robím?

Mojim cieľom je, aby sa Spoločnosť pastelistov Slovenska rozrástla natoľko, aby sme mohli organizovať vlastné výstavy venované výlučne suchému pastelu. Spoločností pastelistov je v zahraničí veľa, v Európe je pastel menej rozšírené médium.

Okrem toho, že som zakladateľka Spoločnosti pastelistov Slovenska snažím popularizovať pastel. Plánujem organizovať workshopy pre nadšencov pastelu a každý mesiac posielam newsletter o inšpiratívnych ľuďoch a novinkách vo svete umenia. V newslettri posielam aj odkazy na umelecké súťaže. Ak máte záujem stať sa súčasťou tohto sveta pastelu alebo dostávať novinky mailom, prihláste sa na odber na stránke SPS (Spoločnosť pastelistov Slovenska). Na sociálnej sieti Facebook nájdete skupinu venovanú pastelu pod názvom Pastelisti/Pastellists a tiež Facebook stránku s názvom Spoločnosť pastelistov/ Pastel Society Slovakia. V týchto kruhoch sa hýbe pomerne ustálený počet ľudí zo Slovenska a Čiech, no pravidelne medzi sebou vítame aj nových ľudí.

Ďalšie info

Viac mojich obrazov nájdete na tomto odkaze. Vo voľnom čase kreslím portréty na objednávku, ak máte záujem o originálny darček, pozrite si cenník. Ak by ste ma hľadali na sociálnych sieťach, nájdete ma na Facebooku aj Instagrame, kde sa delím so svojim publikom o nové kresby, udalosti aj proces tvorby 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *