Fotoreport z festivalu Stre(e)t PD

Stre(e)t PD: Street art festival

Cez víkend bol v Prievidzi street art festival, na ktorom sa zúčastnili tanečníci, hudobníci, divadelníci a výtvarníci. Čo sa týka výtvarnej zložky, boli sme v zložení: ja – Ivanka Eldé, Roman Turcel, Peter Hitzinger, Zuzana Pisoňová, Igor Talár, Natália Głowacka, Tomáš Pekár a Lenka Adamcová. Pripravené boli pre nás kvádre z OSB dosiek natretých na bielo. Bohužiaľ, niektorí zvolili maľbu na plátno na stojanoch, čo kvôli silnému vetru nebola práve šťastná voľba, stojany padali aj napriek zaťaženiu a jedno plátno skončilo roztrhnuté….

Maľby boli rôznorodé

Každý mal svoj štýl a každý maľoval niečo iné, typické pre mesto. Staré námestie, primátorku, baníkov. Ja som maľovala seba 😀 Veď bývam 10 metrov od námestia, mohla som parafrázovať slogan Funrádia: „Aj ja som Prievidza.“ Ľudia chodili okolo nás, niektorí sa pristavili a pochválili to, čo videli, dokonca jedno dievčatko nadšene oznamovalo: „Mami, to je Mona Lisa!“ Pre viacerých z nás toto bol prvý zážiťok tohto druhu: maľovanie naživo pred ľuďmi na verejnom mieste + maľovanie na taký veľký formát.

Kvádre z dosiek stoja stále na námestí

Diela namaľované na doskách si môžete pozrieť na Námestí slobody. Budú tam vystavené ešte niekoľko dní. O festivale robila reportáž aj RTV Prievidza, video si môžete pozrieť na Youtube. Približne v čase 5:04 – 5:22 je záber na moje dielo a proces tvorby. Okrem toho robili fotoreportáž aj Tomáš Pavlovič a Karol Kobella, ktorí sú autori niektorých zverejnených fotiek.

Galéria fotiek

Prvé kontúry

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *