Výtvarná Prievidza VII. – Pozývam Vás na vernisáž

Výtvarná Prievidza VII.

Výstava „Výtvarná Prievidza“ je skupinová výstava výtvarníkov narodených či žijúcich v Prievidzi a koná sa už po siedmykrát. Organizuje ju mesto Prievidza a galéria Art point a vernisáž sa uskutoční už v piatok 5.10.2018. Bola som pozvaná zúčastniť sa tejto výstavy ako autorka kolekcie svojich diel, takže ma tam tiež uvidíte.

Bude to prvýkrát, kedy vystavím svoju sériu „Vivaldiho husle“. Séria bude však v nekompletnej zostave, keďže jeden z obrazov putuje na ďalšiu výsvau do Spojených štátov. Takto budem vystavovať triptych Jar, Jeseň a Zima. Séria pastelov vznikla v roku 2018 v Prievidzi.

Výstava nie je tematicky obmedzená, jednou z vítaných tém prezentácie sú však výtvarné diela inšpirované mestom, jeho históriou, či súčasným pulzom jeho života – od realistického po abstraktné stvárnenie v závislosti od autorských programov a originality výtvarníkov. Slávnostné otvorenie výstavy Výtvarná Prievidza sa uskutoční v piatok 5.10.2018 o 17:00 v priestoroch galérie Art point.

 

Pozvánka na vernisáž Výtvarná Prievidza

Vivaldiho husle

Nápad vytvoriť sériu Vivaldiho husle vznikla spontánne v lete 2018 v Prievidzi, takže ide o relatívne čerstvú tvorbu. Séria je inšpirovaná klasickou hudbou, atmosférou ročných období, prelínajúca vnímanie vnútorného a vonkajšieho sveta. Ide o niekoľko obrazov kreslených suchým pastelom, no ich počet nie je ustálený.

 

Výstavná Prievidza VII.

Kedy: 5.10.-5.11.2018
Kde: Galéria Art point
M.R. Štefánika 1, 97101 Prievidza

Výber z aktuálnej tvorby profesionálnych i neprofesionálnych výtvarníkov mesta Prievidza. V tomto roku sa uskutoční siedmy ročník uvedenej výstavy. S cieľom systematického mapovania výtvarnej histórie mesta, potrebe kontinuity i inšpirácie pre súčasnosť, budeme v rámci výstavy prezentovať i samostatnú kolekciu diel – artprotisov výtvarného umelca, akad. maliara Jozefa Šulu, pri príležitosti 70. výročia jeho narodenia.

Ambíciou výstavy je prinášať istú reprezentatívnu vzorku tvorby výtvarníkov žijúcich v tomto meste, či inak viazaných na túto lokalitu – od dlhoročných renomovaných
výtvarníkov, cez študentov škôl s výtvarným zameraním až po neprofesionálnych či insitných tvorcov.

Pozvánku na Facebooku nájdete na tomto odkaze https://www.facebook.com/events/322599545140418/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *